• Charakteristika školy

IZO ředitelství školy: 600015882
        Telefony: 566 502 470
        Email: skola@ssgak.cz

Náplní práce pedagogů naší školy je všestranná pomoc mladým lidem a to jak při získávání vzdělání, zkušeností a moudrostí, tak i při nelehkém hledání sebe sama, své vlastní identity a pravých životních hodnot.

Střední škola gastronomická Adolpha Kolpinga (dříve SOU Adolpha Kolpinga) se snaží, v souladu s nejmodernějšími trendy evropského školství, dodržovat principy otevřené školy (ve vztahu učitel - žák, škola - rodina, škola - veřejnost).

SŠG A. Kolpinga je školou církevní, která poskytuje dostatečný prostor k duchovnímu, morálnímu, dovednostnímu a znalostnímu růstu žákům věřícím i nevěřícím. Po absolvování školy má být náš žák odborníkem s pevnými morálními zásadami.

Od svého vzniku se škola orientuje na gastronomii a trvale se zařadila mezi nejlepší školy svého druhu v celé České republice.

• Vyučované učební a studijní obory na škole

• Vzdělávání žáků tříletých učebních oborů probíhá podle školních vzdělávacích programů (ŠVP). Studium probíhá tři roky v denní formě vzdělávání. Absolventi získají střední vzdělání s výučním listem.

Kód a název oboru Zaměření Název ŠVP
        65-51-H/01 Kuchař - číšník Číšník Číšník - servírka pro obsluhu
        65-51-H/01 Kuchař - číšník Kuchař Kuchař pro přípravu pokrmů
        29-54-H/01 Cukrář ------ Cukrář - výroba

SŠG Adolpha Kolpinga je financována jako státní škola, a proto u těchto oborů není vybíráno školné.

Absolventi tříletých učebních oborů mají možnost získat na naší škole rovněž střední vzdělání s maturitní zkouškou studiem dvouletého nástavbového oboru Gastonomie 65-41-L/51. Studium probíhá dva roky v denní formě vzdělávání.

• DALŠÍ ODKAZY